Суд у Тбілісі розгляне справу власника квартири, де переховувався Саакашвілі

Тбіліський міський суд розгляне в понеділок справу затриманого Елгуджі Цомая – власника квартири в Тбілісі, в якій переховувався екс-президент Міхеіл Саакашвілі, який перебував у розшуку, перед затриманням, передає телекомпанія”Мтаварі архі”.

Раніше грузинські правоохоронці затримали Елгуджу Цомая за те, що він надав свою квартиру Саакашвілі. Прокуратура Грузії в неділю пред’явила звинувачення власнику квартири за статтею “приховування злочинів” у зв’язку з “фактом незаконного порушення державного кордону громадянином України Міхеілом Саакашвілі”.

“Судове засідання імовірно відбудеться в понеділок. Суд прийме рішення про те, яке покарання понесе затриманий. Адвокати називають ці звинувачення абсурдними”, – передає ТБ.

Один з адвокатів Цомая, який в той же час є захисником інтересів Саакашвілі, Дмитро Садзаглішвілі заявив журналістам, що “статті “приховування злочинця” не існує, а “приховування злочину” ніяк не стосується підзахисного”.

Саакашвілі був затриманий в Грузії в п’ятницю. До цього екс-президент говорив, що має намір повернутися на батьківщину до жовтневих виборів в органи місцевого самоврядування. У Грузії його оголосили у внутрішньодержавний розшук у кількох кримінальних справах. Представники влади країни неодноразово заявляли, що затримають його відразу, як тільки він перейде кордон.

Екс-президента заочно засудили у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку його засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Крім того, Саакашвілі є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і про розтрату коштів з держбюджету — їх поки розглядають суди.