У Швеції дозволили 15-річним підліткам вакцинуватися від COVID-19 без згоди батьків

У Швеції муніципалітети вирішили дозволити 15-річним підліткам отримувати щеплення від COVID-19, незважаючи на незгоду їхніх батьків.

Про це повідомляє The Local.

З 11 жовтня в країні стартує програма, коли вакцинація буде поширена на підлітків від 12 до 15 років.

У шведській асоціації місцевих органів влади та регіонів (SKR) вважають, що 15-річні діти досить зрілі, щоб самостійно приймати рішення, проте кожен окремий регіон вирішує, чи хочуть вони, щоб батьки сказали своє слово.

“SKR оцінила правову підтримку, яку вона надає регіонам і муніципалітетам, і тепер вважає, що можна вирішувати, чи є людина досить зрілою (для прийняття рішення) від 15 років і старше”, – сказала Емма Спак, керівник відділу охорони здоров’я.

Вона зазначила, що до 15-річних будуть ставитися, так само як до 16-ти та 17-річних.

Представники охорони здоров’я оцінять ступінь зрілості після заповнення певної анкети, в якій підлітки повинні дати відповідь на різноманітні питання про їхнє здоров’я і розуміння вакцинації від COVID-19.

За словами Спак, щодо дітей у віці до 15 років регіони і муніципалітети в цілому повинні вимагати отримання письмової згоди батьків, але якщо між батьками і дітьми у віці від 12 до 14 років існує розбіжність, в деяких випадках працівники охорони здоров’я зможуть зробити індивідуальну оцінку зрілості дитини і піти всупереч бажанням батьків.