У Польщі звинуватили “Газпром” у підвищенні ціни на газ

Ціни на природний газ хочуть підвищити в Польщі і звинувачують в цьому “Газпром”, заявив голова правління польського нафтогазового концерну PGNIG Павло Маєвський.

Відповідно до польського законодавства для підвищення цін на газ постачальник повинен подати заявку в управління з регулювання енергетики.

“Чергове підвищення тарифів на газ неминуче. Ми постараємося зробити цю заявку таким чином, щоб підвищення ціни було мінімальним для населення. Зрозуміло, рішення з цього питання знаходиться в руках голови управління з регулювання енергетики”, – сказав Маєвський журналістам у вівторок.

“Звичайно, заявка буде не такою, як зростання цін на газ, з яким ми зараз маємо справу на європейських біржах. Це абсолютно безпрецедентна і безпрецедентна акція. Це результат дій “Газпрому”. Подивіться, як може виглядати енергетичний шантаж з російського боку”, – додав він.

При цьому Маєвський повідомив, що газові сховища в Польщі заповнені майже на 100%. Відповідаючи на питання про прогнози цін на газ на найближчі місяці, він сказав, що “в даний час прогнозувати складно, ситуація не піддається раціональному аналізу, оскільки, на нашу думку, вона контролюється політикою, що проводиться “Газпромом”.