Шахти “ДТЕК Енерго” видобули понад 12,3 млн тонн вугілля марки “Г”

За січень-вересень шахти “ДТЕК Енерго” видобули понад 12,3 млн тонн вугілля марки “Г”, з яких у вересні 1,3 млн тонн.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення компанії.

“Щоб забезпечити стабільний безперервний видобуток, за 9 місяців цього року на шахтах “ДТЕК Енерго” ввели у роботу 22 нові лави і було проведено майже 66 км гірничих виробок”, – йдеться повідомленні.

Всього ж у цьому році компанія планує видобути майже 17 млн тонн газового вугілля, а до кінця року – ввести у роботу ще 8 нових лав.

“Наші шахтарі і енергетики роблять усе можливе і неможливе, щоб забезпечити стабільність і безперебійність енергосистеми, особливо під час опалювального сезону, що наближається. Так, лише на 8 діючих шахтах ДТЕК “Павлоградвугілля” видобуток за 9 місяців 2021 року виріс на 720 тис. тонн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Тож ми мобілізовуємо усі ресурси для максимізації постачання палива. Це особливо важливо в умовах турбулентної і непростої ситуації, що спостерігається з рекордними цінами на енергоносії на світових ринках”, – зазначив генеральний директор “ДТЕК Енерго” Ільдар Салєєв.

Cтаном на 5 жовтня запаси вугілля на складах ТЕС “ДТЕК Енерго” склали 604 тис. тонн. Досягти цього вдалося як за рахунок власного видобутку, так і поповнення запасів завдяки імпорту.

В компанії наголосили, що останнім часом ТЕС “ДТЕК Енерго” збільшили навантаження і працюють вище прогнозного балансу. Основні причини – різке похолодання наприкінці вересня і робота значної частини теплової генерації на мінімальному складі обладнання через відсутність вугілля.

Для підтримки усієї енергосистеми, лише протягом 20-26 вересня ТЕС “ДТЕК Енерго” збільшили навантаження та відпустили в мережу 532 млн кВт·год електроенергії, що вище прогнозного балансу та на 109 млн кВт·год вище, ніж попереднього тижня. Кількість блоків (турбін) в роботі за вказаний період також збільшилася із 18 до 23. При такому навантаженні було спалено вугілля більше, ніж планувалося.

12 з 23 енергоблоків державної генеруючої компанії “Центренерго” станом на 11 годину 5 жовтня не працюють через відсутність палива – вугілля і природного газу.