Франція планує надати Україні 1 млрд євро для “Великого будівництва”

Україна і розвиток її інфраструктури були в фокусі конференції Paris InfraWeek 2021, яку щороку проводить Міністерство економіки і фінансів Франції.

Цьому сприяла активна співпраця країн за останні два роки та результати програми “Велике будівництво”.

Як повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, у 2021 році Україна та Франція підписали Рамкову угоду загальною вартістю 1,3 мільярди євро: “Нові напрямки, які ми презентували цими днями, потенційно додадуть ще мільярд інвестицій”.

Зокрема, Мінінфраструктури вже почало співпрацю із французькою консалтинговою компанією Aerogestion щодо оптимальної моделі створення національного авіаперевізника. Результати представлять до кінця року. Також вивчають можливість співпраці ДП “Антонов” і AirBus для вантажних перевезень та пожежних літаків.

Кубраков нагадав, що за програмою президента «Велике будівництво» за два роки оновлять основну мережу доріг, залучаючи приватні інвестиції та міжнародних партнерів. Зокрема, в Парижі презентували проєкт будівництва нової дороги “Краковець – Львів – Броди – Рівне”.

“Про першу секцію цієї дороги на маршруті “Львів – Краковець” говорять вже більше 10 років, спроби концесійного конкурсу у 2016 році не мали успіху. Зараз ситуація істотно змінилася – виріс трафік, Україна навчилася швидко і якісно будувати дороги і, врешті-решт, до проєкту ввійшла компанія із приватною ініціативою. До кінця року завершується розробка ТЕО, і вже наступного очікуємо конкурс і старт проєкту”, – заявив міністр.

Україна та Франція співпрацюватимуть і в галузі залізничного транспорту. “Укрзалізниця” і Alstom готуються фіналізувати контракт.

“Це наближає нас до головної мети – оновлення потягів УЗ, швидші та комфортніші подорожі залізницею. Для нас важливо зберегти домовлений обсяг локалізації виробництва та доступне фінансування”, – підкреслив Кубраков.