Український закордонний паспорт зайняв 38 позицію в міжнародному рейтингу

Український закордонний паспорт зайняв 38 позицію в міжнародному рейтингу Індексу паспортів від компанії Henley&Partners.

Громадяни України можуть подорожувати без візи або візи після прибуття в 136 країн.

На першому місці в рейтингу перебувають Японія і Сінгапур, їхні громадяни можуть відвідати 192 країни. Друге місце ділять Південна Корея і Німеччина, чиї громадяни можуть відвідати з безвізовим доступом 190 країн. Трійку замикає Фінляндія, Італія, Люксембург та Іспанія, чиї громадяни можуть подорожувати в 189 країн.

Індекс паспортів Henley & Partners щоквартально аналізує візові правила 227 країн і територій світу, ранжуючи їх за кількістю країн безвізового в’їзду. Рейтинг складається більш ніж 10 років у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн, в які її громадяни можуть в’їжджати без попереднього оформлення віз (без візи або з візою після прибуття). Паспорти всіх розглянутих країн є біометричними.

За підсумками першого кварталу 2021 року український паспорт перебував на 35 позиції рейтингу. Тоді, як і зараз, українці могли без віз подорожувати в 136 країн.

За підсумками 2020 року Україна піднялася в рейтингу паспортів до 41 місця.