ВР змінила назву сіл на Львівщині та Запоріжжі

Верховна Рада перейменувала село Мармузовичі у Львівській області на село Андріївка та переймінувала селище міського типу Більмак Пологівського району Запорізької області на селище міського типу Кам’янка.

За першу постанову №2715 проголосували 263 народних депутати.

У пояснювальній записці зазначається, що Львівська обласна рада звернулася до ВР з поданням про перейменування села Мармузовичі, у якому проживає понад 1 тис. 500 осіб.

“За інформацією Андріївської сільської ради Буського району Львівської області, перейменування села Мармузовичі ініційоване його жителями у зв’язку з несприйняттям діючої назви, яка була присвоєна населеному пункту Андріївка (колишня назва села Мармузовичі) відповідно до постанови Верховної Ради України від 19 травня 2016 року №1377-VIII “Про перейменування окремих населених пунктів та районів” на виконання вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, – йдеться у тексті.

Так, цей населений пункт пропонується перейменувати на село Андріївка – на честь святого Апостола Андрія Первозванного.

Крім того, ВР прийняла проект Постанови про перейменування селища міського типу Більмак Пологівського району Запорізької області на селище міського типу Кам’янка.

За це рішення проголосувало 231 народних депутатів.