СБУ викрила агента спецслужб Росії

СБУ викрила агента російських спецслужб, який готував низку терактів на території Закарпатської області. Він планував підпалити генконсульство однієї з сусідніх країн і вбивство громадського діяча.

Про це повідомляє  пресцентр СБУ.

“Учасники підривної діяльності намагалися здійснити теракти для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні та дискредитації України на міжнародній арені”, – йдеться в повідомленні.

В ході оперативних заходів був встановлений організатор запланованих терактів. Ним виявився уродженець Луганської області. Його завербував представник російських спецслужб для проведення розвідувально-підривної діяльності в Україні.

За завданням своїх “кураторів” агент планував підпали закордонних дипломатичних установ, автомобілів з іноземною реєстрацією,а також пошкодження історичних пам’яток у Закарпатській області.

Крім того, він підшукував виконавця для вбивства місцевого громадського діяча. За це агент обіцяв заплатити 30 тисяч доларів.

Серед інших завдань агента був також збір і передача російським спецслужбам секретних відомостей про військові об’єкти на території Закарпаття.

Слідство у справі агента російських спецслужб завершено. До суду направлено обвинувальний акт за такими статтями КК України:

ч. 1 ст. 111 (державна зрада),
ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 258,
ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 258 (терористичний акт).
За оперативними даними, агент ховається на території Росії. СБУ продовжує заходи щодо його розшуку та затримання.