Кістяк нового бізнесу Жеваго складають спиртзаводи держконцерну “Укрспирт”

Засновник групи “Фінанси і кредит” формує окремий напрямок з виробництва спирту.

Про це  повідомило інформоване джерело.

За його даними, кістяк нового бізнесу Жеваго складають спиртзаводи держконцерну “Укрспирт”, викуплені на торгах Фонду держмайна України.

Наразі до складу групи бізнесмена входить 5 спиртзаводів: Довжоцький (Хмельницька обл.), Воютицький (Львівська), Вишняківський (Полтавська), Іванківський (Черкаська), Тхорівскій (Київська).

Ці підприємства були приватизовані протягом грудня 2020 року – травня 2021 року. Всі вони були придбані однієї і тієї ж структурою – ТОВ “СКН “Сучасна комерційна нерухомість” (Київ).

Ця компанія зареєстрована в лютому 2020 року на киянина Дмитра Березовенко. Його же вказано кінцевим бенефіціаром цієї компанії в документах, які були передані Антимонопольному комітету за дозволом на придбання зазначених підприємств.

Сумарні витрати “СКН “Сучасна комерційна нерухомість” в приватизацію 5 спиртзаводів становлять 300 млн грн.  Кінцевим власником цих інвестицій є Костянтин Жеваго.

Редакція звернулася до бізнесмена за озвучуванням його позиції. Він не відреагував.

“Сучасна комерційна нерухомість” брала участь в конкурсах з приватизації Борокського, Кобиловолоцкого, Мишковицького спиртзаводів, але її ставка виявилася нижче конкурентів.

Масштабна приватизація заводів ДП “Укрспирт” почалася восени минулого року і триває досі.

Костянтин Жеваго – бізнесмен, виконавчий директор гірничорудної компанії Ferrexpo. У рейтингу найбагатших людей від “Forbes Україна” на 2021 рік перебуває на третій позиції зі статком 2,4 млрд доларів. Нардеп восьми скликань (ІІІ-VII).

Також засновник банку “Фінанси та Кредит”, який почали ліквідувати у 2015 році за рішенням НБУ. Жеваго є фігурантом справи у причетності до розкрадання коштів банку “Фінанси та Кредит” на суму 2,5 млрд грн.

Повідомляється видавництвом “Економічна правда”