Українська мова отримала статус офіційної у бразильському місті Прудентополіс

У бразильському місті Прудентополіс українська мова отримала статус офіційної на рівні з португальською.

Законопроєкт з таким рішенням 5 жовтня одноголосно підтримали всі присутні на засіданні депутати, повідомив Світовий Конґрес Українців у Facebook.

Автором проєкту виступив юрист Віторіо Соротюк, президент Центрально-українського представництва Бразилії. Після ухвалення рішення депутати сфотографувалися з українською абеткою.

Муніципалітет Прудентополіс називають «столицею української Бразилії». Він вже встановив дружні відносини з Тернопільською

Тернопіль — місто-побратим Прудентополісу.
областю, звідки приїхала до Бразилії більшість іммігрантів.

«Новий закон відкриє можливості для обміну спеціалістів, навчання молоді на університетському рівні в Україні або ж за допомогою електронних засобів, дистанційно», — йдеться в повідомленні.

75% усього населення муніципалітету Прудентополіс — етнічні українці, переважно вихідці з Тернопільщини. Прудентополіс приваблює багатьох туристів культурною спадщиною іммігрантів, тому туди приїжджають, щоб побачити українські вишиванку, писанку, танці, послухати українські пісні та гру на народних музичних інструментах, а також скуштувати традиційні українські страви.
Кілька муніципалітетів в Бразилії вже узаконили офіційні дві мови на своїй території, зокрема, німецьку у Помероде та італійську в Серафіна Коррейя і Кашіас-ду-Сул.
Діаспора українців у Бразилії — одна з найбільших у світі й налічує близько 500 тисяч осіб.