Столтенберг: у 2022 році вирішиться майбутнє членство України в НАТО

На саміті НАТО у 2022 році, що відбудеться у Мадриді, країни-члени Організації Північноатлантичного договору підтвердять рішення про майбутнє членство України в Альянсі.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав на прес-конференції у Брюсселі після зустрічі Північноатлантичної ради з радниками з питань національної безпеки країн-членів Альянсу.

Генеральний секретар наголосив, що дата саміту, який відбудеться наступного року, буде оприлюднена незабаром.

“Стосовно рішень, я вважаю, що зараз трохи зарано робити висновок, які саме рішення на саміті наступного року ухвалять лідери, але я абсолютно впевнений, що союзники продовжать дотримуватися раніше заявлених позицій, а саме: що ми повністю підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет наших близьких партнерів – Грузії і України. Ми також підтримуємо наше рішення, коли йдеться про їхні прагнення приєднатися до НАТО. І ми продовжимо забезпечувати практичну і політичну підтримку, аби вони могли наблизитися до подальшої євроатлантичної інтеграції”, – наголосив Столтенберг.

Крім того, генеральний секретар позитивно оцінив співпрацю НАТО в цілому і на двосторонньому рівні з Україною та Грузією.

Столтенберг нагадав, що декілька тижнів тому у Нью-Йорку зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ми продовжуємо зміцнювати нашу співпрацю і партнерство з Україною та Грузією. І, крім того, це буде питанням, яке ми потім розглянемо під час підготовки до майбутнього саміту у Мадриді в наступному році”, – додав він.