Канцлер Австрії Курц оголосив про відхід у відставку

Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що йде у відставку на тлі розслідування прокуратури у справі про корупцію.

Він запропонував на посаду голови уряду нинішнього міністра з європейських і закордонних справ Александера Шалленберга. У той же час Курц залишиться лідером консервативної Австрійської народної партії (АНП) і стане главою її фракції в парламенті.

Декількома днями раніше відставки глави уряду вимагали опозиційні партії в парламенті – Соціал-демократична партія Австрії, ліберальна “Нова Австрія” і правопопулістська Австрійська партія свободи.

Прокуратура Австрії, що займається антикорупційними справами, раніше підтвердила, що веде розслідування відносно Курца і ще дев’яти осіб, підозрюваних у зловживанні довірою і корупції. За версією слідства, з 2016 по 2018 роки міністерство фінансів країни використовувало бюджетні кошти для фінансування рекламних оголошень в одній з австрійських газет в обмін на розміщення опитувань громадської думки, вигідних для партії Курца. Це, як передбачається, було частиною плану, який дозволив Курцу спочатку прийти до влади в АНП, а пізніше зайняти пост канцлера.