У Британії висунули теорію про походження COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2 міг еволюціонувати в тілі інфікованого в 2012 році китайського шахтаря, пише газета Telegraph.

Відзначається, що вірус може здійснювати еволюційні стрибки і переживати множинні мутації, коли довгий час знаходиться в тілі однієї людини.

Газета пише, що багато сотень мутацій відбулися в одному шахтаря, щоб привести до утворення SARS-CoV-2 – «десятиліття вмістилися приблизно в шість місяців».

«Наша теорія припускає, що аналогічна еволюція відбувалася всередині легень шахтарів після загадкової хвороби в 2012 році, і стверджує, що стався витік вірусу з медичного зразка, отриманого від шахтарів, інфікованих в ході спалаху», – йдеться в статті.

За даними Telegraph, в 2012 році у шістьох шахтарів, розгрібати залишки посліду кажанів в шахті в провінції Юньнань, виявили хворобу, схожу на пневмонію.

Троє хворих померли, ще троє провели в лікарні до шести місяців. Через рік вчені з Ухані в тому ж місці виявили коронавірус кажанів. Зразки цього вірусу відправили дослідникам в Ухань, де був зафіксований перший спалах COVID-19.

Раніше міжнародна група експертів, яка відвідала Китай, не прийшла до однозначного висновку про походження вірусу SARS-CoV-2. Вони зробили висновок, що більш ймовірний сценарій, при якому вірус спочатку поширився між тваринами, а потім передався людині. Лабораторне походження вірусу названо найменш імовірним.