Саакашвілі сподівається, що міжнародна спільнота допоможе йому вийти на свободу

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі звернувся до міжнародної спільноти, заявивши, що його ув’язнили без суду.

Про це він написав в Facebook.

“1 жовтня мене заарештували і помістили у в’язницю. Арешт був обґрунтований двома вироками суду, які ніхто в світі не визнає, а також ордером на арешт за двома незавершеними справами”, – повідомив Саакашвілі.

За його словами, відповідно до законодавства Грузії, будь-яка особа, затримана на підставі чинної справи, що триває, має бути негайно доставлена до суду.

“Мене вже дев’ять днів тримають у тюрмі без слухання, і моєму адвокату суддя у справі сьогодні сказав, що найближчими тижнями слухань не очікується”, – заявив Саакашвілі.

Він переконаний, що найближчими тижнями суду у справі не очікується.

“Існує очевидна спроба не допустити моєї появи на публіці перед запланованим другим туром місцевих виборів, в той час, коли майже в кожному великому місті моя партія йде пліч-о-пліч з партією Іванішвілі (бізнесмена, засновника партії “Грузинська мрія”), – зазначив Саакашвілі.

“Сподіваюся, ви не залишите непоміченою цю справу про ув’язнення без суду”, – додав він.

Нагадуємо, 1 жовтня стало відомо про затримання Саакашвілі у Грузії. Про це повідомив прем’єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі під час брифінгу.

Так, політик заявив, що правоохоронці знали про переміщення політика з України, повністю все контролювали і вибрали місце і час, щоб затриманню нічого не завадило.

Пізніше з’явилось відео зі затриманням Саакашвілі. Його опублікував Анатолій Штірліц у телеграм.

В Офісі Президента заявили, що не отримали жодних офіційних пояснень, чому правоохоронці Грузії затримали голову Національної ради реформ України.