Блінкен обговорить з колегами з Ізраїлю і ОАЕ успіх «Угод Авраама»

Держсекретар США Ентоні Блінкен на наступному тижні зустрінеться зі своїми колегами з Ізраїлю і Об’єднаних Арабських Еміратів, щоб обговорити прогрес, досягнутий в так званих «Угодах Авраама», а також питання регіональної безпеки, повідомив в суботу Держдепартамент.

Блінкен зустрінеться з міністром закордонних справ Ізраїлю Яіром Лапідом і міністром закордонних справ ОАЕ шейхом Абдуллою бін Заїдом в середу в ході окремих двосторонніх зустрічей, а також в тристоронньому форматі, йдеться в заяві Державного департаменту.

«Вони обговорять прогрес, досягнутий з моменту підписання угод Авраама в минулому році, можливості для співпраці в майбутньому і двосторонні питання, включаючи регіональну безпеку і стабільність», – заявили в Держдепартаменті.

Минулого місяця Блінкен пообіцяв мотивувати інші арабські країни до нормалізації відносин з Ізраїлем. Ця заява була зроблена під час його віртуальної зустрічі з колегами з Ізраїлю і ОАЕ, яка була проведена в першу річницю укладення низки знакових дипломатичних угод.

Лідери Ізраїлю, ОАЕ та Бахрейну підписали в Білому домі у вересні минулого року «Угоди Авраама», які ставлять в заслугу колишньому президенту Дональда Трампа.

Ізраїль і Судан оголосили, що вони нормалізують відносини в наступному місяці, а Марокко встановило дипломатичні відносини з Ізраїлем в грудні після перемоги Байдена на президентських виборах.

Байден висловив підтримку угод відразу ж після вступу на посаду в січні. Його радники, за деякими даними, працюють над тим, щоб інші арабські країни також нормалізували відносини з Ізраїлем після десятиліть ворожнечі.