Пелосі зустрілася з Папою Римським на тлі дебатів про аборти в США

Папа Римський Франциск зустрівся в суботу зі спікером Палати представників Ненсі Пелосі, католичкою, яка піддалася критиці з боку деяких американських єпископів за підтримку права жінок на аборт.

Зустріч Пелосі з Франциском відбулася за кілька тижнів до очікуваної зустрічі Папи з президентом Джо Байденом. Президент США відвідає Рим для участі в саміті лідерів “Великої двадцятки”.

Байден, другий в історії США президент-католик, заявив, що особисто виступає проти абортів, але як політик не може нав’язувати свої погляди простим американцям. Пелосі, мати п’ятьох дітей, заявила, що підтримує право жінок на аборт.

Адміністрація Байдена і Ненсі Пелосі закликала суд заблокувати новий закон, прийнятий в Техасі і забороняє аборти після шостого тижня вагітності, заявивши, що це не відповідає Конституції. У п’ятницю дію законопроекту було тимчасово відновлено консервативними суддями в апеляційному суді.

Згідно католицької доктрини, людське життя починається в момент зачаття, а аборт є одним зі смертних гріхів. Консервативні католицькі ЗМІ і деякі єпископи в США заявили, що ні Байдену, ні Пелосі тепер не можна дозволяти причащатися.

Минулого місяця Папа, якого попросили прокоментувати заяви єпископів в США, сказав журналістам, що аборт є «вбивством» навіть відразу після зачаття, однак піддав критиці американських католицьких душпастирів за те, що вони привнесли політику у внутрішньоцерковне життя.

«Причастя – це не нагорода за вчинені [діяння] … Причастя – це дар, що знаменує присутність Ісуса і Його Церкви», – сказав Папа.

У червні учасники конференції римсько-католицьких єпископів США проголосували за проект заяви про причасті, яке, на думку деяких єпископів, має стати застереженням для політиків, які сповідують католицизм, включаючи президента Байдена. Це питання знову буде піднято в наступному місяці.

У своїй заяві Пелосі сказала, що її аудієнція з Папою стала для неї «духовною, особистою і офіційною честю». Вона наголосила на тому, як Папа відноситься до питань захисту навколишнього середовища, іммігрантів, біженців та бідних верств населення.

Ватикан в щоденному бюлетені оголосив про те, що Папа удостоїв Пелосі аудієнції, проте подробиці зустрічі наведені не були.

Архієпископ Сан-Франциско, рідного міста Пелосі, Сальваторе Корділеоне заявив, що його єпархії слід відмовляти в причасті громадським діячам, які підтримують аборти, і закликав католиків молитися за «духовне відродження» Пелосі.

Кардинал Уілтон Грегорі, архієпископ Вашингтона, округ Колумбія, не став відмовляти Джо Байдену, прихожанину церкви, в причасті.

Зустріч Байдена з Папою буде першою з початку його президентства, хоча вони зустрічалися кілька разів до цього, в тому числі, коли Байден був віце-президентом в адміністрації Барака Обами.

Пелосі знаходиться в Римі на саміті спікерів парламентів напередодні саміту «Великої двадцятки», а також бере участь у зустрічі лідерів парламентів перед самітом ООН зі зміни клімату, який пройде в наступному місяці в Глазго.

У суботу Френсіс окремо сказав парламентаріям, що вони повинні зіграти вирішальну роль у захисті навколишнього середовища.

Ватикан оголосив у п’ятницю, що Папа не поїде в Глазго, але його делегацію очолить держсекретар кардинал П’єтро Паролін.