В Україні вербували найманців для війни в Сирії- СБУ

Співробітники Служби безпеки України викрили трьох зловмисників, які вербували громадян України для участі у військових діях у Сирії на боці урядовий військ.

Про це повідомляється на сайті спецслужби в понеділок, 11 жовтня.

Встановлено, що вербуванням займався 27-річний киянин. Він залучив ще двох жителів Київської області і разом вони шукали підготовлених воїнів по всій Україні.

За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду в розмірі від 5 до 10 тисяч доларів на місяць.

Зловмисники обирали осіб з числа спортсменів, військовослужбовців, добровольців, які брали участь в АТО або з будь-яким іншим бойовим досвідом поводження зі зброєю.

Під час обшуків за місцем проживання у зловмисників вилучили мобільні телефони, сім-карти, комп’ютерну техніку, флеш-носії, банківські картки.

Триває досудове розслідування за статтями про вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією і найманство (ч.2 ст.28, ч.1 ст.447 КК України). До затриманих застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.