З 21 жовтня в Україні введуть нові правила пасажирських перевезень

Вже з 21 жовтня в Україні введуть нові правила пасажирських перевезень.

Так, вони будуть стосуватись областей, які перебуватимуть в “жовтому”, “помаранчевому” або “червоному” рівні епіднебезпеки.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Відомо, що зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень, були внесені сьогодні, 11 жовтня, під час засідання Кабінету міністрів.

“Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту”, – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Таким чином, з 21 жовтня, у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки міжрегіональні пасажирські перевезення будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Варто зазначити, що нововведення не будуть поширюватись на міські та внутрішньообласні перевезення.

У МОЗ також наголосили, що нові правила будуть стосуватись як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.