Партія “Європейська солідарність”подала до Генеральної прокуратури дві заяви про злочини в “Укрексімбанку” і Pandora Papers

Партія “Європейська Солідарність” подала до Офісу генерального прокурора заяву про два злочини: один стосується начебто кредиту “Укрексімбанку” бізнесмену з окупованого Донбасу, а інший розслідування “Pandora Papers”.

Відомо з повідомлення партії “Європейська солідарність”

Про подачу заяв повідомив нардеп від “ЄС” Артур Герасимов.

“Європейська Солідарність” подала до Офісу генерального прокурора дві заяви про злочин. Перша з них стосується розслідування схем… і не щодо побиття журналістів – тут вже ми бачимо, що справа рушилася після того, як відео показано було. А стосується ймовірного фінансування тероризму”.

“І друге – що стосується “Пандорагейту”. Так само ми подаємо як народні депутати заяву про злочин до Офісу генерального прокурора, де ми просимо з’ясувати і чітко дати Україні відповідь, наскільки інформація журналістів про це може бути – брудні вкрадені кошти з “ПриватБанку”, вкрадені в кожного українця – наскільки це відповідає дійсності”.

Pandora Papers – глобальний витік документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки 130 найбагатших людей світу, серед яких понад 30 топ-політиків. Над документами з проєкту Pandora Papers працювала команда з понад 600 журналістів зі 117 країн світу – члени The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ). Від України над цими проєктами працювало і працює Слідство.Інфо.

Документи Pandora Papers засвідчили, що провайдери послуг для офшорів дезінформували фінансові моніторинги декількох країн світу щодо власників компаній-прокладок, через рахунки яких пройшли сотні мільйонів доларів, виведених із “Приватбанку”.
Також Pandora Papers частково підтвердили схему переказування коштіввід структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм президента Володимира Зеленського та його соратників.
Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що інформація щодо “Приватбанку” з розслідування “Слідства.Інфо” про офшорні компанії і відмивання коштів давно відома слідству.
Голова правління Укрексімбанку вважає, що кредит, виданий під заставу, не є проблемним, а відомості щодо зв’язку з непідконтрольною територією потрібно передати до Служби безпеки.