Лідери України, Франції, Німеччини і Росії в телефонному режимі обговорили майбутню зустріч

Президент Володимир Зеленський під час переговорів з французьким лідером Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель обговорив підготовку майбутньої зустрічі в нормандському форматі.

Про це йдеться в заяві Зеленського у Twitter.Підготовка нормандського саміту: Зеленський поговорив з Макроном і Меркель
“Провів важливу розмову з Меркель і Макроном щодо активізації переговорів для закінчення війни на Донбасі і підготовки саміту “нормандської четвірки”. Україна, Франція та Німеччина виступають за досягнення домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення миру”, – зазначив президент.
Як повідомили в прес-службі Офісу президента, Меркель і Макрон пообіцяли підняти питання підготовки нормандської зустрічі під час своєї розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Росії Володимир Путін провів переговори з французьким лідером Еммануелем Макроном та німецьким канцлером Ангелою Меркель. Перед цим Макрон та Меркель поспілкувалися з президентом України.

Путін поскаржився лідерам Німеччини та Франції на те, що Україна нібито відмовляється виконувати мінські домовленості щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, а також домовленості саміту “нормандської четвірки” у Парижі.

Сторони розмови, як кажуть в Кремлі, домовилися доручити своїм політрадникам та міністрам закордонних справ активізувати роботу щодо нормандського формату.

“Міністри закордонних справ будуть вести справу до проведення в цьому форматі зустрічі на своєму рівні. Домовлено також продовжити по відповідних каналах вивчення передумов до можливої організації, в разі доцільності, і нормандського саміту”, – заявили в прес-службі Кремля.

Раніше глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що українська сторона планує найближчим часом провести зустріч лідерів нормандського формату.