Кабінет міністрів схвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки

Кабінет міністрів схвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки: банк буде прагнути досягнути прогнозного чистого прибутку близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15%.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Проєкт стратегії розробило правління та затвердила наглядова рада банку.

Стратегія розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки передбачає продовження його функціонування як провідного універсального банку України, насамперед, окреслили такі основні складові:

бізнес-модель: універсальний банк, що зміцнює свої позиції у роздрібному кредитуванні та комісійних продуктах, зберігає провідні позиції в сегментах корпоративного бізнесу та мікро, малому та середньому бізнесі, зі зменшенням частки державних підприємств;
операційна модель: розвинута лінійка цифрових продуктів, включаючи галузеві продукти, що будуть надаватись через цифрові канали та автоматизовані процеси;
фінансова стійкість: операційна ефективність та сталий рівень прибутковості Ощадбанку.
У схваленій стратегії йдеться, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку – близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15% і співвідношення витрат до доходів – менше 65%.

“Завдяки ефективному управлінню непрацюючими активами Ощадбанк урегулює рівень непрацюючих активів та послідовно скоротить їх частку до 10%.

Також стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій”, – додали у Мінфіні.

При цьому, діджиталізація банку до 2024 року включає в себе “завершення процесу цифровізації послуг для клієнтів і внутрішніх процесів, а також забезпечення конкурентної швидкості запуску нових продуктів”.

Також передбачається приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що у подальшому забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу Ощадбанку.