Польща видала у 20 разів більше дозволів на роботу, ніж у 2010 році: найбільше – для українців

У 2020 році Польща видала понад 400 тисяч дозволів на роботу для іноземців. Найчисельнішою групою трудових іммігрантів залишаються українці. Однак в останні роки збільшилася кількість робітників і з інших країн.

Про це розповіли у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування з посиланням на дослідження вчених із Гданської політехніки.

Як змінилася кількість дозволів на роботу у Польщі за останні роки. Згідно з результатами дослідження, у 2004 році, коли Польща вступала до ЄС, країна видавала у 30 разів менше дозволів на роботу для іноземців, ніж зараз. Водночас у 2020 кількість дозволів на роботу зменшилася на 9% проти 2019 року – з 444 тисяч до 406 тисяч.

Професорка Малґожата Ґаврицька з факультету менеджменту та економіки Гданської політехніки зауважила, що іноземців на польському ринку праці постійно додається, однак із різними темпами, залежно від країни. До прикладу, в останні роки зростає кількість робітників з Росії, Казахстану та Туркменістану.

Яка ситуація з українськими трудовими мігрантами Найчисельнішою групою трудових мігрантів у Польщі є незмінно українці. За інформацією Головного управління статистки, у 2020 році українці отримали 295 тисяч дозволів на роботу, а це – у понад 20 разів більше, ніж у 2010 році.

Крім українців, у Польщі також працює чимало громадян:

Білорусі, яким видали 27 тисяч дозволів,
Грузії – 8 тисяч дозволів,
Молдови – 7,6 тисячі дозволів.
За словами експерток, для білорусів Польща віднедавна стала першою країною трудової міграції.

Трудові мігранти зі східного кордону Польщі по-різному заповнюють дефіцит на ринку праці. Більшість знаходить роботу у будівельній галузі. Велику групу складають працівники складів, а також механіки, косметологи, водії та помічники в домогосподарствах.