Суд переніс попередні слухання в Нью-Йорку у справі MH17 на 27 жовтня

Окружний суд США по Південному округу Нью-Йорка переніс на 27 жовтня попередні слухання за позовом сім’ї загиблого в авіакатастрофі на Донбасі Куїна Шансмана до російських Ощадбанку і банку ВТБ, а також сервісів переказу грошей Western Union і MoneyGram.

Про це ТАСС повідомили в четвер в суді.

Шансман був одним з пасажирів лайнера Boeing 777 “Малайзійських авіаліній”, що зазнав аварії на сході Донецької області в липні 2014 року.

“Попередні слухання на прохання сторони захисту перенесені з 14 на 27 жовтня. Вони пройдуть в дистанційному режимі о 16.00”, – повідомили в суді.

У суді додали, що також сторона захисту просить надати додатковий час для вивчення і відповіді на ряд матеріалів, представлених звинуваченням. Суд поки не прийняв рішення з даного питання.

Сім’я Куїна Шансмана звернулася до американського суду ще в 2019 році. Протягом двох років суд розглядав різні заперечення відповідачів щодо можливості розгляду справи. Представники сім’ї Шансмана стверджують, що російські Сбербанк і ВТБ, а також американські сервіси переказу грошей Western Union і MoneyGram використовувалися для фінансування Донецької народної республіки, яка, на думку позивачів, несе відповідальність за загибель літака.

Пасажирський Boeing 777 компанії “Малайзійські авіалінії”, що виконував рейс MH-17 з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився 17 липня 2014 року в Донецькій області, загинули 298 осіб з 10 держав. Для розслідування катастрофи була створена спільна слідча група, до якої увійшли представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.