У Римі агентів спецслужб Єгипту заочно судять за вбивство італійця в Каїрі

Суд у Римі в четвер приступив до розгляду справи чотирьох агентів спецслужб Єгипту, обвинувачених у вбивстві більше п’яти років тому в Каїрі італійського аспіранта Джуліо Реджені.

Як повідомив канал Rai News 24, перше засідання носить технічний характер.

Обвинувачених судять заочно. Єгипетська сторона в ході розслідування дійшла висновку, що Реджені був убитий бандою злодіїв з метою пограбування. Єгиптяни підозрюються у викраденні, нанесенні каліцтв і вбивстві. Уряд Італії виступає на процесі в якості потерпілої сторони.

28-річний Реджені, який проводив в Єгипті дослідження для наукової роботи в Англії, загинув у січні 2016 року. Його тіло зі слідами тортур було виявлено через кілька днів після зникнення. Близькі італійця впевнені в причетності єгипетських спецслужб до його смерті, а Каїр наполягає на версії вбивства з метою пограбування. Єгипет не передав ряд найважливіших документів і доказів італійським слідчим. Як інформували місцеві ЗМІ, у звинувачення є свідки, які готові дати свідчення на користь версії репресій, яким піддали італійця.

Смерть Реджені призвела до тимчасового загострення дипломатичних відносин між Італією та Єгиптом. Рим відкликав свого посла в Каїрі більш ніж на рік. Контакти між прокуратурами двох країн тривали, але провести спільне розслідування не вдалося.

Процес, на думку італійських спостерігачів, буде багато в чому носити показовий характер. Напередодні стало відомо про заяву президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі про те, що його країна не сприймає Європейський диктат в питаннях дотримання прав людини.