США не покликали Росію на конференцію по боротьбі з хакерами-вимагачами

Росію не запросили на організовану США міжнародну конференцію по боротьбі з хакерами-вимагачами.

Про це інтернет-видання Daily Beast повідомило в середу, 13 жовтня, з посиланням на неназваного високопоставленого представника Білого дому. За його словами, рішення американської сторони обумовлено “рядом причин”, в тому числі “різними обмеженнями”. Однак Вашингтон і Москва встановили окремий канал комунікацій з цього питання, вказало агентство AFP.

У заході, що проходить 13-14 жовтня, беруть участь близько 30 держав. Серед іншого вони обговорюють опір спробам вимагання та роль криптовалюта у відмиванні коштів, одержуваних кіберзлочинцями в якості викупу.

Кібератаки на SolarWinds і Colonial Pipeline
Однією з резонансних хакерських атак останніх місяців стало напад кіберзлочинців на IT-компанію SolarWinds. За даними інформагентства Bloomberg, в результаті злому ПО тоді постраждали не менше 200 організацій по всьому світу. У їх числі – міністерства фінансів і енергетики США та Національне управління з телекомунікацій і інформації.

Ряд американських офіційних осіб заявляли, що до цього причетна група хакерів APT29, або Cozy Bear, яка, ймовірно, працює на Службу зовнішньої розвідки РФ. Росія заперечує причетність до дій кіберзлочинців. У квітні президент США Джозеф Байден оголосив про введення санкцій відносно РФ у зв’язку з хакерськими атаками і втручанням у вибори.

А в травні оператор прокачування нафтопродуктів в США Colonial Pipeline на кілька днів припиняв транспортування пального своїми трубопроводами через кібератаки. В результаті в декількох штатах на східному узбережжі виникли перебої з поставками палива. Байден заявив, що хакери, ймовірно, живуть в Росії. Але російська влада не пов’язані з нападом, порахував глава Білого дому.