Шефір та Зеленський в обхід закону намагалися повернути свої вклади з банку Курченка

Володимир Зеленський та Сергій Шефір намагалися незаконно вивести сотні тисяч доларів із проблемного банку одіозного олігарха Сергія Курченко. Про це йдеться у новому розслідуванні програми “Схеми”.

У 2014 році «Брокбізнесбанк» був ліквідований. У той час у Зеленського і Шефіра депозити в цій фінансовій установі, за словами розслідувачів, становили 300 і 400 тисяч доларів відповідно. А Фонд гарантування вкладів на той час не повертав більш як 200 тисяч гривень. Відповідно майбутній президент і його перший помічник не могли забрати свої гроші.

«Журналісти «Схем» виявили, що вони підписували угоди з компаніями-боржниками проблемного банку, які намагалися вивести з-під застави майно на мільйони гривень. А натомість майбутні політики могли б отримати, хоч частково, компенсацію — нижче суму, ніж розмір депозиту, але точно вищу за ту, на яку могли розраховувати від Фонду гарантування вкладів. Тобто, забрати гроші позачергово. Зрештою, Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству», — йдеться в розслідуванні.

При цьому журналісти вказують, що у 2014 році Зеленський і Шефір не були на державній службі: «Але «Схеми» розповідають цю історію, щоб суспільство могло скласти повний портрет тих, хто зараз керує країною. Адже подібні схеми в обхід встановленої законом процедури — приводили до штучного зменшення активів банку, а отже знижували шанси інших громадян і компаній повернути свої гроші».

На початку жовтня найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які виводились десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Зокрема, розслідувачі “Слідство.Інфо” опублікували фільм “Офшор 95”, де мовиться про бізнес Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з’ясували, що офшорна мережа “кварталівців” могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію “ПриватБанку”. Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку. Мовиться про понад 40 мільйонів доларів.