Газпром заявив про повне забезпечення газом європейського ринку

Високі ціни на природний газ в Європі пов’язані не з дефіцитом його пропозиції, а з низьким рівнем заповнювання сховищ.

Про це сказав віце-прем’єр РФ Олександр Новак в інтерв’ю Business FM, оприлюдненому в п’ятницю, 15 жовтня.

“На сьогоднішній день ринок європейський забезпечений газом у повному обсязі, тому що поставки імпорту в цілому плюс власний видобуток забезпечують внутрішнє споживання європейського ринку. При цьому навіть частково газ закачується в підземні сховища газу, тобто ніякого дефіциту газу немає”, – сказав Новак у рамках Російського енергетичного тижня.

За його словами, є проблема, пов’язана з тим, що в останні п’ять років заповненість сховищ залишається на мінімальному рівні – приблизно 74%, тоді як зазвичай вона вище – 85-90%.

“Це, звичайно, викликає в учасників ринку побоювання, є ризики, в результаті, як зазвичай, на ринку реагують, зростають ціни”, – вважає Новак.

Він наголосив, що Газпром наростить виробничі потужності, якщо європейські партнери збільшать обсяг довгострокових контрактів. Але, додав віце-прем’єр, виробничі потужності не можна збільшити “за помахом чарівної палички” – для цього необхідні інвестиції.

“Ми повністю виконуємо зобов’язання за всіма контрактами, які є між Газпромом і покупцями російського газу, це підтверджують і наші європейські партнери”, – зазначив Новак.

Раніше повідомлялося, що видобуток Газпрому досяг максимуму за 13 років. У вересні монополіст добув 40,8 млрд кубометрів газу, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Цей показник є максимальним з 2008 року, коли він перевищив 42 млрд кубів.

Також стало відомо, що Газпром збільшив оцінку середньої ціни експорту газу в далеке зарубіжжя на 2021 рік – до $295-330 за тисячу кубометрів.