Міжнародний Суд ООН призначив другий раунд письмових пояснень у справі України проти Росії

Міжнародний Суд ООН призначив другий раунд письмових пояснень у справі України проти Росії щодо систематичних порушень РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Зазначається, що рішення було опубліковано сьогодні на сайті Міжнародного суду.

“Справа стосується систематичних порушень Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Рішенню Суду розпочати другий раунд письмових пояснень передували консультації представників сторін з Президентом Суду 30 вересня 2021 року. Під час консультацій Україна наголошувала на необхідності якнайшвидшого призначення дати для подачі заперечень фактичних та правових контраргументів. Це сприятиме досягненню справедливості для народу України та притягненню Росії до відповідальності за порушення міжнародного права”, – йдеться в заяві.

Згідно з рішенням суду, Україна повинна подати відповідь на контр-меморандум Росії до 8 квітня 2022 року, після чого Росія повинна подати свій письмовий документ до 8 грудня 2022 року. Після представлення фінальних письмових заперечень сторонами суд призначить дату усних слухань по суті справи і прийме остаточне рішення.

Як повідомлялося, після подання Україною меморандуму, в якому докладно встановлювалося порушення Росією міжнародного права, Росія заперечувала наявність у суду юрисдикції розглядати дану справу. Рішенням від 8 лютого 2019 Міжнародний Суд ООН відкинув всі заперечення Росії стосовно юрисдикції.