Перший стратегічний атомний підводний човен класу Columbia обійдеться США в $ 8,5 млрд

Розробляється в США перший стратегічний атомний підводний човен класу Columbia, оснащений міжконтинентальними балістичними ракетами з ядерними боєголовками, буде коштувати близько $ 8,5 млрд, випливає з розглянутих в Конгресі США документів.

Кошти на закупівлю першої такої субмарини вже виділено, вже йде будівництво. Зроблено також внесок на будівництво другого такого підводного човна.

Ці стратегічні ракетоносці повинні змінити застарілі субмарини класу Ohio. Всього до 2031 року має бути збудовано і введено до бойового складу ВМС США 12 підводних човнів класу Columbia, здатних нести 16 міжконтинентальних балістичних ракет Traident II D5 з ядерними головними частинами індивідуального наведення. Підводні човни замінять знаходяться в даний час в складі американської ядерної тріади 14 застарілих стратегічних субмарин класу Ohio, кожна з яких несе 20 ракет Traident II D5.

Передбачається, що на тихоокеанській базі Бангор (штат Вашингтон) буде розміщено шість підводних човнів і ще шість на базі Кінгс-Бей (штат Джорджія) на Атлантиці. На бойовому патрулюванні в світовому океані будуть одночасно перебувати не менше восьми таких субмарин. Решта будуть проходити поточне обслуговування на базах.

За даними документів Конгресу, всього на програму заміни підводних човнів в майбутні роки передбачається витратити $ 109,8 млрд.

Створювані перспективні стратегічні атомні підводні човни класу Columbia розраховані на 42 роки служби. Будівництво здійснюється на верфях компаній General Dynamics Electric Boat і Newport News Shipbuilding.

ВМС США підкреслюють, що програма будівництва нових підводних ракетоносців класу Columbia в даний момент є пріоритетною для американських стратегічних ядерних сил.