Forbes визначив найкраще місто для ведення бізнесу в Україні

Київ став найкращим містом для ведення бізнесу за версією Forbes. Торішній лідер, Івано-Франківськ, опустився на четверту сходинку.

Мета такого дослідження — допомогти інвесторам у виборі оптимальної географії для розвитку своїх проєктів. Однак Forbes вирішив оновити рейтинг через внесення низки змін у методологію.

«Додався показник готовності міст до пандемії. Довелося врахувати й те, що Держстат тепер звітує про показники субнаціонального рівня з урахуванням нового адміністративно-територіального поділу, тому в деяких випадках доступні показники не міст, а районів. Як і раніше, ми оцінювали всі міста з населенням понад 90 тис. людей на контрольованій частині України», — повідомляє джерело.

Що змінилося у ТОП міст для бізнесу:

Київ став лідером, піднявшись з четвертої позиції. Запорукою успіху стало те, що у місті – найвищі в країні ділова активність та купівельна спроможність населення. Не завадив навіть той факт, що передмістя забудовуються набагато інтенсивніше, ніж столиця;
Львів посів третє місце, де розвитком міста задоволенні 56% населення;
Івано-Франківськ, який раніше був лідером, опустився на четверту сходинку. Адже, місто значно втратило в умовах прозорості місцевої влади й регіональному рейтингу Doing Business;
позитивну динаміку показало й місто Ірпінь, що піднялося на 7-му сходинку з 13-ї;
найгірша динаміка простежується у Кам’янця-Подільського, який опустився відразу на вісім позицій.

Критерії. Рейтинг міст складено на основі 10-ти критеріїв, які мають «рівну» вагу. До рейтингу залучені міста з населенням понад 90 000 осіб, крім 10-ти міст, що станом на 1 вересня 2021 року розташовані на територіях, не підконтрольних Україні. Максимальна оцінка за кожним з критеріїв становить 100 балів:

прозорість міської влади;
ділова активність;
регіональний Doing Business;
купівельна спроможність;
транспортне сполучення;
безпека;
освіта;
готовність до пандемії;
міграційна привабливість;
екологічна ситуація.