У Південній Кореї анонсували перший запуск ракети власного виробництва

Випробувальний запуск південнокорейської ракети-носія KSLV-II призначений на 21 жовтня.

Про це заявив директор відділу забезпечення якості та надійності пускових установок Корейського інституту аерокосмічних досліджень (KARI) Хан Сан Еп агентству Reuters.

Пуск нової ракети буде проводитися з макетом космічного апарату. Планується, що KSLV-II дозволить виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження до 1,5 тонни.

Південна Корея розробляє ракету-носій KSLV-II з 2010 року. Перша ракета цього сімейства – KSLV або Nuri – створювалася спільно з російським підприємством ГКНПЦ імені М. В. Хрунічева.

Хан Сан Еп зазначив, що нова ракета розроблена південнокорейськими фахівцями самостійно. Він додав, що наявність власної ракети дозволить країні забезпечити повний контроль над виведеної на орбіту «конфіденційної корисним навантаженням».

Раніше при запуску військових супутників уряду Південної Кореї доводилося звертатися до послуг іноземних компаній. У 2020 році південнокорейський військовий супутник зв’язку був виведений на орбіту носієм Falcon 9 американської компанії SpaceX.