Питання юрисдикції суду по керченському конфлікту вирішиться через кілька місяців

Питання юрисдикції міжнародного арбітражного трибуналу в Гаазі з розгляду справи України проти Росії про інцидент в Керченській протоці буде вирішене через кілька місяців, повідомляється в суботу, 16 жовтня.

Приводом для судового розгляду став конфлікт, який стався 25 листопада 2018 року. В той день три українських кораблі були силою зупинені російської береговою охороною в міжнародних водах неподалік від анексованого Криму при спробі пройти через Керченську протоку з Чорного моря в Азовське.

Українських військовослужбовців і працівників Служби безпеки України, які знаходилися на кораблях, звинуватили в незаконному перетині кордону і утримували під вартою дев’ять місяців.

Позовну заяву в зв’язку з даним інцидентом Україна подала 1 квітня 2019 року. Вона вимагала визнати, що РФ порушила Конвенцію ООН з морського права 1982 року. У серпні 2020 Росія подала попередні заперечення, поставивши під сумнів юрисдикцію арбітражу. Слухання в Гаазі за цими попереднім запереченням проходили з 11 до 16 жовтня.

Висновок суддів очікується через кілька місяців. Київ упевнений у своєму успіху і не сумнівається, що рішення буде винесено на його користь.