Китайська гіперзвукова ракета застала “зненацька” американську розвідку

Китай у серпні випробував гіперзвукову ракету, яка здатна нести ядерну зброю.

Джерела газети Financial Times повідомили, що це “застало зненацька” американську розвідку.

У ході засекречених випробувань апарат пролетів через низькоорбітальний простір, але не зміг досягти заданої цілі, пройшовши у декількох десятках кілометрів від неї. Незважаючи на це, ракета продемонструвала “приголомшливий прогрес в розробці гіперзвукового зброї”, пише газета.

“Ми поняття не маємо, як вони зробили це”, – сказав співрозмовник британського видання в розвідувальному співтоваристві США.

Джерела FT повідомили, що теоретично ракета може пролетіти над Південним полюсом. Це може стати проблемою для системи ПРО США, зосередженої на північному полярному напрямі.

Пентагон відмовився коментувати інформацію про випробування, але висловив стурбованість військовою активністю Китаю в цілому. Представник Міноборони США Джон Кірбі сказав, що військові можливості КНР “сприяють зростанню напруженості в регіоні і за його межами”.

Представник посольства КНР в США Лю Пен’юй зазначив, що військова політика Китаю має оборонний характер. За його словами, у Пекіна “немає глобальної стратегії і планів військових операцій, як у США”.

Він вважає, що США в останні роки “придумали міф” про китайську загрозу, щоб виправдати розробку гіперзвукової зброї.

Особливість гіперзвукового літального апарата полягає в тому, що він може маневрувати. Детально про гонку озброєнь у цій сфері читайте в матеріалі “Як гіперзвукові ракети змінюють сприйняття війни”.

Американські військові мають намір з 20 по 29 жовтня провести в Тихому океані запуск невідомої ракетної системи.