Меркель закликала Ердогана до співпраці у взаємодії з радикальним ісламістським рухом “Талібан”

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до співпраці у взаємодії з радикальним ісламістським рухом “Талібан”, аби уникнути ще однієї кризи біженців.

Про це вона заявила під час прощального візиту до Туреччини, повідомляє  DW.

“Для того, щоб люди з Афганістану не стали також жертвами контрабандистів, ми повинні забезпечити надання в Афганістані гуманітарної допомоги”, – сказала Меркель.

Інакше, за її словами, взимку їм загрожує “катастрофа”. З того часу, як таліби встановили контроль над Афганістаном, у ЄС виникли побоювання щодо нової хвилі біженців, які можуть спробувати потрапити на територію Європи через Туреччину.

Однією з центральних тем розмови Меркель та Ердогана була угода щодо біженців, укладена між ЄС та Туреччиною у 2016 році.

В питанні надання їм прихистку країна відіграє ключову роль: наразі вона прийняла 3,7 мільйона сирійських біженців та сотні тисяч мігрантів з інших країн, у тому числі з Афганістану. Майже половина з них – діти до 18 років. Найпопулярнішим містом для сирійських біженців став Стамбул.

“Туреччина докладає неймовірних зусиль щодо сирійських біженців”, – сказала Меркель.

За її словами, Німеччина намагається досягти того, щоби Туреччина отримала від ЄС кошти “понад домовлені шість мільярдів євро” в рамках угоди щодо біженців. Ердоган неодноразово наголошував, що цієї суми замало: за останні вісім з половиною років Туреччина витратила 40 мільярдів євро на біженців.