У Мельбурні з наступного тижня зняють затяжний локдаун

У другому за чисельністю населення місті Австралії Мельбурні на наступному тижні скасують режим суворого локдауна, який тривав понад 250 днів, повідомляє видання The Guardian з посиланням на прем’єра штату Вікторія Деніела Ендрюса.

“З 23:59 четверга більше не буде локдауна, що не буде обмежень на вихід з дому і комендантської години”, – наводить видання слова Ендрюса.

Таким чином, шостий за рахунком локдаун Мельбурна завершиться на п’ять днів раніше, ніж планувалося. Основною причиною такого рішення є активізація вакцинації від коронавіруса жителів штату Вікторія. Як очікується, до 21 жовтня в штаті повністю вакцинують 70% населення старше 16 років.

Відзначається, що жителі Мельбурна, незважаючи на скасування локдауна, як і раніше не зможуть виїжджати зі своєї агломерації в інші райони. Чи залишиться в силі і ряд інших обмежень.

Влада штату відзначили, що більше ослаблення обмежень піде за тим, як показник вакцинації населення досягне 80%. Спочатку очікувалося, що це станеться 5 листопада. Однак, як зазначається, ймовірно, цю мету по вакцинації досягнуто раніше.

Як зазначають західні ЗМІ, локдауни в Мельбурні вводили з березня 2020 року. В цілому жителі міста пережили шість локдаунов, які в сумі тривали близько дев’яти місяців. Таким чином, Мельбурн побив рекорд з найтривалішого в світі збереженню обмежень на вихід жителів з будинку.

Раніше в жовтні режим ізоляції скасували в найбільшому місті Австралії Сіднеї. Він тривав там більше 100 днів. Головною причиною скасування обмеження є активна вакцинація жителів міста – понад 70% осіб старше 16 років зробили щеплення від COVID-19. У місті знову відкриваються паби, ресторани і кафе, але тільки для тих жителів, хто пройшов вакцинацію.

Режим локдауна продовжить діяти в Австралійській столичній території.