У Європарламенті задумалися про скасування безвізу з Україною та Грузією

Депутат Європарламенту від Франції Жюлі Лешанто підняла питання про роботу схеми з лібералізації візового режиму щодо України, Грузії та Молдови, передає RT.

Лешанто звернулася до Єврокомісії і озвучила ряд проблем, які виникли в результаті цього процесу.

“Лібералізація візового режиму для громадян Молдови, Грузії та України починає створювати проблеми для держав – членів ЄС у зв’язку з великою кількістю необґрунтованих заяв про надання притулку, поданих через механізм в’їзду в ЄС в рамках даної схеми видачі віз”, – заявила депутат.

Повідомляється, що в період з червня по серпень поточного року в Німеччині відзначено “різке зростання” кількості заяв про надання притулку. Громадяни Грузії подали на 51% більше таких заяв порівняно з тим же періодом 2019 року.

Від громадян Молдови кількість таких запитів зросла на 429%. Лешанто послалася на звіт Єврокомісії від 4 серпня 2021 року, в якому сказано, що країни “продовжують виконувати вимоги”, необхідні для лібералізації візового режиму.

Парламентарій зазначила, що дані звіту здивували представників країн-членів ЄС.

“Чи має намір Єврокомісія відреагувати на таку кількість неналежних заяв про надання притулку від громадян Молдови, Грузії та України, закликавши призупинити роботу схеми з лібералізації візового режиму для зазначених країн?”- цікавиться Лешанто у своєму зверненні до ЄК.

Раніше повідомлялося, що у вересні 2021 року деякі країни ЄС, включаючи Францію, Німеччину та Італію, винесли на обговорення питання про припинення дій безвізового режиму для України, Грузії, Молдови та держав Західних Балкан.

Безвізовий режим Євросоюзу з Молдовою діє з 2014 року, з Україною і Грузією – з 2017 р.