Рада ЄС обговорить санкції проти “Бєлавіа”

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять санкції щодо білоруських компаній, зокрема державного авіаперевізника “Бєлавіа”, з метою не дозволити їм доставляти мігрантів до Мінська, звідки вони нелегально відправляються в країни Євросоюзу.

Про це заявили ряд глав МЗС перед початком засідання Ради ЄС в Люксембурзі в понеділок, 18 жовтня, повідомляє DW.

На санкції насамперед наполягають Латвія, Литва і Польща – країни, які межують з Білоруссю. “Нам потрібно обговорити ситуацію і ввести більш суворі санкції, особливо беручи до уваги, що Білорусь і пан Лукашенко продовжують використовувати міграцію як гібридну зброю”, – заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич.

Коли його запитали, які саме компанії він має на увазі, Рінкевич відповів: “Все так звані “туристичні компанії”, які організовують польоти”. “Нам треба ввести санкції проти “Бєлавіа” в повній мірі, щоб вона не могла отримувати ніякої технічної допомоги”, – додав глава МЗС Латвії.

За санкції проти “Бєлавіа” висловився і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. “Нам потрібно знайти способи зупинити польоти в Білорусь, в Мінський аеропорт. Санкції проти “Бєлавіа” – це одне питання. Друге питання – нам треба послати сигнал авіалініям, які привозять людей з будь-якої іншої країни в Білорусь з наміром подальшого міграції, – що вони не залишаться непоміченими в Європі, що ми бачимо це, і те, що вони роблять, неправильно”, – зазначив литовський міністр, не назвавши при цьому інших компаній, крім “Бєлавіа”.

Посилення санкцій підтримує і Німеччина. “Ми більше не готові спостерігати за тим, що є підприємства, авіакомпанії, ще й заробляють гроші на тому, що вони доставляють нелегальних мігрантів до Німеччини і інші європейські країни”, – заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас. За його словами, дії авіакомпаній повинні мати “наслідки”, зокрема мова йде про санкції. У зв’язку з цим Маас назвав Олександра Лукашенка “главою державного злочинного угруповання, що займається контрабандою людей”.

Нагадаємо, що після примусової посадки в Мінську літака Ryanair, Євросоюз вже ввів обмеження проти авіаперевізників з Білорусі, заборонивши їм доступ до аеропортів в ЄС, а також закривши для них авіапростір Євросоюзу. Втім, компанії з ЄС, переважно з Ірландії, продовжують надавати послуги “Бєлавіа”, зокрема надаючи їй літаки в лізинг.