Фукс намагається позбутися надр, які отримав незаконно: опубліковано розслідування- ЗМІ

Скандальний бізнесмен Павло Фукс, який потрапив під санкції РНБО, намагається зберегти під своїм контролем близько двох десятків газових сховищ.

Усі вони дісталися бізнесменові в спадок від оточення колишнього президента Віктора Януковича і внаслідок сумнівних рішень Держгеонадр.Як Фукс влаштував схему

Зараз же його ліцензії на видобуток газу збираються перевірити, список уже потрапив на стіл РНБО. І якщо раніше бізнес підприємця фактично був у таємниці, тепер його походження зможуть розслідувати.

Намагаючись уникнути покарання, Фукс уже почав розпродавати свої ліцензії. На торги виставили перші п’ять.

Про це йдеться в розслідуванні Економічної правди.

За даними журналістів, усі 23 компанії, 16 із яких пов’язані з Фуксом, стали фігурантами кримінального розслідування.

“Усі ці компанії отримали спецдозволи на позаконкурсній основі – під приводом так званої “апробації запасів”. 16 із них отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів. Решта 7 – на видобуток залізної руди, солі”, – пояснює джерело ЕП в Держгеонадра.

Як підозрюють слідчі, чиновники посприяли тому, щоб ці компанії отримали ліцензії не на конкурсній основі. Вони провалили прозорі конкурси й фактично віддали газ Фуксу. Сам скандальний підприємець у коментарі журналістам укотре заявив, що не має стосунку до цих компаній.
Компанії найімовірніше оформлені на фіктивних власників: усі офіційні керівники проживають на території одного населеного пункту, вони уповноважили одних і тих самих людей діяти від імені фірми. Крім того, податкову звітність подають із одних і тих самих комп’ютерів. Це може свідчити, що Фукс створив мережу компаній для того, щоб приховати свою причетність.

За даними журналістів, організовував отримання ліцензій Ігор Абрамович, який є правою рукою Фукса. Зараз він є нардепом від ОПЗЖ, але раніше був президентом “ДВ Нафтогазовидобувна компанія”, якою володіє Фукс.

Абрамович – зять Семена Сироти, депутата Харківської міськради від фракції “Довіряй справам”, заснованої покійним Геннадієм Кернесом – давнім соратником Фукса. Також журналісти фіксували листування між Абрамовичем і Фуксом.

За даними ЕП, буквально в ці дні компаніям, які професійно займаються видобутком вуглеводню, був надісланий рекламний проспект із пропозицією про продаж спецдозволів на користування надрами.

Як продавати ділянки в умовах, коли проти Павла Фукса і Ігоря Абрамовича налаштована державна машина? – Використовувати неоднорідність цієї самої машини. Так, співрозмовники ЕП на ринку називають однією з опор харківського бізнесмена в президентській команді Остапа Шипайла.

Активізація Павла Фукса в Україні припала на середину кризового 2014 року. Він почав масово скуповувати активи соратників утікача Віктора Януковича. Зокрема, за даними ЗМІ, структури олігарха купили в колишнього міністра енергетики Юрія Бойка і його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна акції ТОВ “ДВ Нафтогазовидобувна компанія” і 51% ПАТ “Девон”.

Один із найбільших скандалів пов’язаний із тим, що державна компанія “Надра України” фактично подарувала частку в газовому бізнесі російсько-українському олігарху – і Україна втратила сотні мільярдів гривень.

Як з’ясувалося, “Надра України” вийшла зі складу засновників ТОВ “Іст Юероп Петролеум”, у якій мала 33%. Раніше компанія мала назву “Голден Деррік”. “Через деякий час “Голден Деррік” прибрав до рук російський ділок Фукс”, – розповідав журналіст Дмитро Гнап.

У руках Павла Фукса опинилося три десятки газових родовищ. Тільки в Полтавській області родовища газу оцінюються в 8 млрд кубометрів. За актуальною ринковою ціною (дані УЕБ) такий обсяг газу дорівнює за вартістю більш ніж 7 трлн гривень!

Павло Фукс цинічно реалізував аферу з паспортами. У нашому розпорядженні опинилися ексклюзивні документи, які є першим публічним доказом наявності подвійного громадянства в одіозного олігарха.

У серпні 2018 року Фукс відсудив у комунального підприємства “Київметрополітен” приблизно 2 млрд грн, завищивши суму позовних вимог. Щоб їх виплатити, київській підземці довелося різко підняти вартість проїзду на 3 грн, із яких 2 грн із кожної поїздки йдуть безпосередньо в кишеню путінського мільярдера.