ЄС розпочне активніше боротися з фейками про вакцинацію від коронавіруса

Євросоюз планує активніше боротися з дезінформацією про вакцинацію у зв’язку з тим, що ситуація з пандемією в деяких країнах ЄС як і раніше залишається складною.

Про це йдеться в заяві лідерів країн ЄС за підсумками першого дня саміту в ніч на п’ятницю, 22 жовтня.

Учасники саміту в Брюсселі відзначили, що завдяки кампанії по вакцинацію проти коронавіруса в Європі вдалося досягти значного прогресу в боротьбі з пандемією. Однак в деяких країнах ситуація залишається дуже серйозною. Так, в Румунії, де повністю щеплено лише близько третини населення, 14-денний показник нових випадків заражень на 100 тисяч населення сягнув 1000.

У свою чергу, лідери держав і урядів ЄС закликали і далі координувати заходи з контролю осіб, які в’їжджають на територію Євросоюзу. Також в спільній заяві йдеться про те, що необхідно сприяти підготовці можливих криз подібного роду в майбутньому. Крім того, потрібно усунути перешкоди на шляху поставки вакцин найбільш нужденним країнам у всьому світі.

Дводенний саміт ЄС відкрився в Брюсселі. У перший день його учасники, серед іншого, обговорюють проблему різкого зростання цін на енергоносії, зокрема на газ.