Україна готова постачати до країн ЄС додатково 55 млрд кубів газу

Рада національної безпеки та оборони поставила завдання Кабінету міністрів, НАК “Нафтогаз”, оператору ГТС України визначити спеціальні умови щодо транспортування додаткових обсягів газу до країн ЄС. Уряд має можливість законтрактувати постачання додаткових 55 млрд кубів газу на рік.

Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Єдине, на що хотів звернути увагу, так це на ситуацію, яка є сьогодні з постачанням газу до Європи. Ви знаєте, що в Європі вирує криза, створена відповідними процесами. Ми сьогодні дуже уважно заслухали представників оператору ГТС, “Нафтогазу”. Ми постановили протокольним рішенням РНБО: Кабмін разом з “Нафтогазом”, оператором ГТС України має визначити спеціальні умови щодо транспортування додаткових обсягів природного газу через ГТС до країн ЄС в обсягах не менше ніж 55 млрд кубів на рік”, –сказав він.

За словами Данілова, збільшення обсягів постачання палива до ЄС можливе за умови, якщо уряд України законтрактує з Росією додаткові об’єми газу.

“Ми сьогодні маємо контракт з РФ, ви знаєте – на 40 млрд кубів газу. Ми можемо додатково до цього контракту, без усіляких проблем запропонувати нашим європейським друзям додатково 55 млрд кубів газу”, – заявив секретар РНБО.

Він також зазначив, що Кабміну доручено протягом 3 днів вжити заходів для встановлення механізму безперебойного, без права відключення, постачання газу побутовим споживачам, бюджетним організаціям, підприємствам теплопостачання, комунальним неприбутковим підприємствам.

Данілов вважає, що олігархи причетні до певного саботажу енергобалансу України.

“Досі, на жаль, є певний саботаж виконання рішення саме в плані створення енергетичного балансу України. І сьогодні, коли ми маємо розуміння, що певне коло осіб, які в народі звуться олігархами, мають великий вплив у цій галузі – ми вважаємо, що вони можуть бути причетні до того, що досі не з’явився такий фундаментальний документ у нашій країні”, – сказав Данілов.