Зеленський: Україна запропонувала РФ 50% знижку на додатковий транзит газу до Європи

Україна запропонувала Росії знижку на додатковий транзит газу до Європи, щоб збільшити постачання та полегшити енергетичну кризу в регіоні.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пише Bloomberg.

Знижка поширюється на обсяги, що перевищують договірні 40 мільярдів кубометрів газу, який Україна вже транспортує до Європи з Росії, заявив Зеленський у коментарях Bloomberg News, надісланих електронною поштою. Доступні потужності також доступні для ПАТ “Газпром”, сказав він.

“Газпром”, у свою чергу, відмовився від коментарів.

“Україна пропонує цю додаткову потужність усім потенційним транзитним країнам”, — сказав Зеленський. “Ми хотіли б бачити європейських компаній клієнтами, але для „Газпрому“ також є додаткові потужності. І зі знижкою порівняно з поточним транзитним тарифом, я можу припустити, що ця знижка становитиме 50%”.

Зеленський сказав, що Україна обговорює пропозицію щодо доставки газу з Берліном та Брюсселем. “Ми очікуємо, що вони незабаром вживуть кроків на практичних переговорах з цього питання, що, безумовно, важливо для всієї Європи”, — сказав він.

“Україна, зі свого боку, гарантує транзит, гарантує особливі антикризові умови транзиту понад договірні обсяги”, — сказав Зеленський. “…я впевнений, що якщо ми не зробимо цього прямо зараз, втрати Європи цієї зими будуть величезними. Тільки швидкі скоординовані дії можуть зупинити кризу”.