ВАКС відхилив клопотання НАБУ і обрав ексчиновнику Одеської міськради домашній арешт

Вищий антикорупційний суд відправив під домашній арешт колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради Олексія Спектора, який є одним з фігурантів так званої “земельної” справи мера Одеси Геннадія Труханова.

Детективи НАБУ просили для Спектора 100 млн грн застави, але суд відмовив і обрав домашній арешт.

Суд також поклав на підозрюваного низку процесуальних обов’язків: цілодобово не залишати місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду; прибувати на вимогу до детективам НАБУ, прокурора і суду; повідомляти детективам, прокурору або суду про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в постанові суду; утримуватися від відвідування приміщень, зазначених в ухвалі суду; здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи дають право на виїзд з України.

Крім того ВАКС обрав запобіжний захід ще одному фігуранту справи, колишньому заступнику директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради Володимиру Радіонову.

НАБУ просило йому 5,3 млн грн застави, але суд відхилив і обрав 1,5 млн грн.

6 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру 16 особам в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси і легалізації незаконно отриманих доходів. Серед них і мер Одеси. Їм інкримінують збитки суспільству обсягом 689 млн грн. Однак, як з’ясувалося в суді, експертизу проводила не державна установа, а приватний судовий експерт.