ФБР зосередить увагу на боротьбі зі злочинами на грунті ненависті

За даними статистики, протягом 2020 року в США було скоєно майже 7,5 тисяч злочинів, мотивом яких була ненависть або нетерпимість.

Згідно зі статистикою ФБР, в 2020 році в Сполучених Штатах було зареєстровано майже 7 500 злочинів на грунті ненависті, що є найвищою цифрою за останні десять років.

У звіті ФБР відзначається значне зростання кількості нападів на афроамериканців і американців азіатського походження.

За даними експертів, офіційні цифри майже завжди нижче фактичних, оскільки більшість жертв злочинів на грунті ненависті не звертаються в поліцію.

За словами правозахисника Майкла Лібермана, згідно статистики: 70 міст США з населенням більше 100 тис. людей не повідомили ФБР про здійсненний в їх юрисдикції злочин на грунті ненависті.

У жовтні ФБР оголосило про початок загальнонаціональної інформаційної кампанії, мета якої – мотивувати потерпілих і свідків, щоб вони повідомляли про злочини на грунті ненависті в правоохоронні органи.

Злочинами на грунті ненависті вважаються кримінальні правопорушення, мотив яких був зумовлений упередженням проти конкретної раси, релігії, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або етнічної приналежності.

За статистикою, в Міссісіпі – південному штаті, де афроамериканці складають 38% населення – спостерігається різке зростання подібних злочинів. За даними місцевих правоохоронних органів, в 2019 році було зафіксовано 14 таких злочинів, а в 2020 році – 64.

У розслідуванні злочинів, мотивованих ненавистю або нетерпимістю, з поліцією штату тісно співпрацює ФБР.

Захисники жертви подібних злочинів вітають залученість ФБР, підкреслюючи, що в ряді випадків місцева поліція не має належної підготовки для класифікації злочинів на грунті ненависті.

Так, за статистикою міністерства юстиції США, в середньому по всій країні повідомляється про більш ніж 200 тис. інцидентів, мотивованих ненавистю або упередженнями.

Тим часом в 2020 році в США було зареєстровано 7 426 злочинів на грунті ненависті. Це приріст на 25% за останні п’ять років.

Дані ФБР, зокрема, показують, що кількість таких злочинів у відношенні темношкірих людей зросла з 1 930 до 2 755. Число злочинів проти людей азіатського походження зросла з 158 до 274.