У Литві завершилися останні в цьому році масштабні військові навчання Залізний вовк 2021

У Литві завершилися останні в цьому році масштабні військові навчання Залізний вовк 2021 (Gelezinis Vilkas 2021) за участю близько трьох тисяч військових НАТО, повідомляє Sputnik Литва з посиланням на прес-службу Збройних сил балтійської республіки.

“У ході одних з найбільш масштабних навчань поточного року перевірено процедури планування військових операцій, відпрацьовані дії з організації наступу і оборони механізованого батальйону литовської армії у взаємодії з підрозділами розміщеного в Литві зведеного батальйону НАТО передового базування”, – йдеться в повідомленні.

Заключним етапом маневрів став зустрічний бій – імітація атаки підрозділів батальйону НАТО на позиції литовських військових.

Навчання стартували на початку жовтня. У них були задіяні близько трьох тисяч військовослужбовців із понад десяти країн НАТО, а також близько однієї тисячі одиниць техніки, включаючи танки Abrams і Leopard, самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000, бронемашини Stryker, Fuchs і Boxer.

Раніше стало відомо, що РФ і Білорусь запланували спільні військові навчання. Спільні навчання двох країн під назвою Щит Союзу відбудуться в 2023 році. Минулого місяця РФ і Білорусь провели навчання Захід-2021.

А тим часом НАТО проводить навчання з ядерною зброєю. В рамках навчань проходять тренувальні польоти на винищувачах, оснащених ядерною зброєю, а також на звичайних бойових літаках.