Україна отримає 600 мільйонів євро кредиту від ЄС у листопаді

У Єврокомісії погодили виділення другого траншу макрофінансової допомоги Україні у розмірі 600 мільйонів ще у вересні. Очікувалось, що кошти надійдуть протягом жовтня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 мільйонів євро в листопаді. Про це він написав у суботу, 23 жовтня, на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Також Шмигаль очікує в листопаді на позитивне рішення ради Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо виділення чергового траншу в розмірі майже 700 мільйонів доларів США у межах програми stand-by.

“Цього тижня уряд України та команда МВФ досягли на робочому рівні домовленості, що дозволяє розпочати перший перегляд спільної програми”, – запевнив прем’єр, передає DW.

Нагадаємо, Єврокомісія погодила виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро ще у версені. Очікувалось, що кошти надійдуть протягом жовтня.

Макрофінансова допомога є кредитами на сприятливих умовах, які ЄС виділяє сусіднім країнам для підтримки їхнього платіжного балансу за скрутної економічної ситуації. Максимальний термін погашення позик – 15 років. Нинішню програму в Євросоюзі ухвалили для підтримки економік сусідніх країн в умовах пандемії коронавірусу. Перший транш у 600 мільйонів євро Україна отримала у грудні минулого року.