Жіноча збірна України з футзалу вдруге в історії пробилася на чемпіонат Європи

Жіноча збірна України з футзалу посіла перше місце в групі основного раунду відбору та пробилася на Євро-2022.

Після звитяг над Чехією (5:4) та Бельгією (7:0) підопічні Олега Шайтанова посідали перше місце в групі. Для виходу на Євро-2022 українкам сьогодні в заключній зустрічі достатньо було не програти фінкам на паркеті львівської «Боско-Арени», повідомила прес-служба УАФ.

Перший тайм пройшов за переваги синьо-жовтих, а на 19-й хвилині їм вдалося відкрити рахунок — після розіграшу кутового Шульга потужним ударом розстріляла ворота. Анна могла одразу ж оформити дубль, однак не реалізувала дабл-пенальті.

Утім, у другій половині матчу Шульга таки забила знову. Удар Дубицької парирувала воротар, а Анна встигла зіграти на добиванні. Пізніше всюдисуща Шульга заробила пенальті, який реалізувала Сидоренко. Наприкінці поєдинку четвертий гол господарок записала на свій рахунок Сагайдачна — голкіпер нашої команди влучила в порожні ворота суперниць. Лише після цього фінки зуміли відіграти один м’яч.

Таким чином, збірна України перемогла й у заключній зустрічі відбору — 4:1. Посівши перше місце у групі, підопічні Олега Шайтанова пробилися на чемпіонат Європи.

Євро-2022 з футзалу серед жінок. Основний раунд відбору. Група 3

Україна — Фінляндія — 4:1 (1:0)

Голи: Шульга (19, 26), Сидоренко (31), Сагайдачна (39) — Юнтікаа (39).

На 20-й хвилині Шульга (У) не реалізувала дабл-пенальті.

Україна: Сагайдачна — Шульга, Гриценко, Дубицька, Форсюк; Кислова, Кліпаченко, Кирильчук, Воловенко, Сидоренко, Бурлаченко, Рубан.

Фінляндія: Роппанен — Пьойрі, Сетала, Ханула, Лауермаа; Сандстрьом, Йлікрака, Юнтікаа, Т’єдер, Йокісало, Херранен, Мянтіла.

Попереджені: Дубицька (30) — Лауермаа (16), Йокісало (17), Пьойрі (26).

В іншому поєдинку в нашій групі збірна Бельгії здолала Чехію — 3:0.

Підсумкова таблиця

І В Н П М О
1  Україна 3 3 0 0 16—5 9
2  Фінляндія 3 2 0 1 7—5 6
3  Бельгія 3 1 0 2 3—10 3
4  Чехія 3 0 0 3 5—11 0

До фінальної стадії Євро-2022 пробилися Україна, Португалія, Іспанія та Росія. Саме ці чотири команди брали участь і в дебютному розіграші турніру 2019 року. Вирішальні поєдинки нинішнього чемпіонату Європи пройдуть 24—27 березня наступного року на території однієї з країн-фіналісток.