Байден анонсує до $102 млн на стратегічне партнерство з АСЕАН

Президент Джо Байден анонсує план виділення до 102 мільйонів доларів на розширення стратегічного партнерства США з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Про це повідомив Білий дім напередодні віртуального саміту блоку, до складу якого входять десять держав.

Як зазначається в інформаційному бюлетені Білого дому, ці кошти призначені для реалізації програм у таких сферах, як охорона здоров’я, боротьба з кліматичними змінами, економіка та освіта.

40 мільйонів доларів із цієї суми будуть витрачені на боротьбу з пандемією COVID-19 та на заходи щодо запобігання спалахам інфекційних захворювань у майбутньому.

Ще 20,5 мільйонів передбачається асигнувати на подолання кліматичної кризи, і до 20 мільйонів доларів – на підтримку співробітництва у сфері торгівлі та інновацій.

17,5 мільйона доларів асигнуються на освітні проекти, і 4 мільйони доларів – на заходи щодо просування ґендерної рівності.

Участь президента Байдена у нинішньому віртуальному саміті стало першим за чотири роки прикладом взаємодії на найвищому рівні між Вашингтоном та блоком АСЕАН, якому адміністрація США надає ключового значення у своїй стратегії протидії Китаю.