Качинський запропонував посилити армію Польщі для протистояння Росії та іншим проблемам

Віце-прем’єр Польщі Ярослав Качинський представив плани, які у разі схвалення парламентом та президентом дозволять провести посилення армії країни, повідомляє Associated Press.

“Якщо ми хочемо уникнути найгіршого, а саме – війни, ми повинні діяти відповідно до старого правила: “Якщо ти хочеш миру, готуйся до війни”, – заявив Качинський на прес-конференції у Варшаві.

За словами Качинського, парламенту потрібно буде схвалити законопроект, який передбачатиме посилення збройних сил. Він вважає, що таке необхідне країні у зв’язку з міжнародною ситуацією, що погіршується, а також з геополітичними проблемами Польщі. Як приклад таких проблем він назвав “імперські амбіції Росії” та гібридну війну, яку проти Польщі веде Білорусь.

Качинський вважає, що Польща повинна мати серйозну стримуючу силу і “можливість ефективно захищатися протягом тривалого часу”.

За словами віце-прем’єра, законопроект передбачатиме збільшення оборонного бюджету, а також – збільшення чисельності армії майже вдвічі – до як мінімум 250 тисяч військових та 50 тисяч резервістів. Змін не передбачає відновлення обов’язкової військової служби в Польщі. Також Качинський сподівається посилити польську армію закупівлею виробленого в США озброєння.

Польща, Литва і Латвія в останні місяці фіксують потік нелегалів, що посилився, які намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. У Євросоюзі звинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу та Африки, які намагаються потрапити до ЄС, але одержують відмову.

Країни Балтії звинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це гібридною агресією.