Міністерство економіки Німеччини підтримало сертифікацію ПП-2

Експерти Міністерства економіки Німеччини заявили, що сертифікація російського газопроводу Північний потік-2 не загрожує безпеці газопостачання ФРН та Євросоюзу.Про це у вівторок, 26 жовтня, повідомила прес-служба відомства.
До таких висновків у Мінекономіки дійшли за результатами аналізу надійності газових поставок, які були передані Федеральному відомству з мереж (німецькому регулятору).

“Мінекономіки завершило аналіз наслідків процесу сертифікації Північного потоку-2 для безпеки постачання і сьогодні передало його до Федерального мережевого агентства. Міністерство економіки та енергетики приходить у своїй оцінці до висновку, що видача сертифіката не загрожує безпеці газопостачання ФРН та ЄС”, – йдеться у заяві.

Як зазначено, під час формування висновку влада Німеччини проводила консультації із сусідніми країнами ЄС: Естонією, Італією, Латвією, Литвою, Австрією, Польщею, Словаччиною, Чехією та Угорщиною.

У міністерстві також нагадали, що Федеральне мережеве агентство тепер продовжить процедуру сертифікації російського газопроводу та вивчить подальші необхідні з правової точки зору умови і що сам процес, згідно із законодавством, займає 4 місяці (сертифікацію було розпочато 8 вересня).

Раніше у Міненерго України озвучили припущення, що в Європі можуть ухвалити запуск ПП-2 без сертифікації для вирішення енергокризи, якщо не з’являться інші варіанти виходу із ситуації.