Суд ЄС оштрафував Польщу на €1 млн на день

Європейський суд юстиції наклав на Польщу штрафи у розмірі одного мільйона євро за добу до виконання рішення про скасування дисциплінарної палати польського Верховного суду.

Про це повідомляє у середу, 27 жовтня, видання Wyborcza.

“Польщу засуджено до виплати €1 млн на день на користь Єврокомісії доти, доки вона не призупинить дію національного законодавства, яке, зокрема, відноситься до юрисдикції дисциплінарної палати Верховного суду”, – йдеться у заяві суду.

У Польщі відреагували на рішення європейського суду і назвали його узурпацією.

На думку заступника міністра юстиції Себастіана Калети, судове рішення “ігнорує польську конституцію та вердикти Конституційного суду”, а суд ЄС “працює поза компетенцією та зловживає призначенням грошових штрафів та тимчасових заходів”.

“Це узурпація та шантаж”, – резюмував Калета.

Пізніше він додав, що блокування реформи “спонукало деяких суддів зняти маски, і сьогодні ми бачимо їхню повністю політичну особу”.

Раніше повідомлялося, що євродепутати мають намір позиватися до Єврокомісії через Польщу та Угорщину.

А до цього суд ЄС відхилив спільний позов до Угорщини та Польщі. Польща та Угорщина програли спільний позов проти Ради ЄС у Європейському суді. Країни блокували реформи, які обмежили б право громадян із бідних країн-членів ЄС працювати у багатших із низькою зарплатою.